Luxusní plavky

Označením „luxusní plavky“ se všeobecně rozumí plavky za vyšší cenu vyráběné světovými značkami, které splňují nejpřísnější normy ohledně kvality a odolnosti materiálu, barev, střihu a spousty dalšího. Pokud si chcete pořídit luxusní plavky, musíte počítat s tím, že si trochu připlatíte, ale investice se Vám vrátí v podobě opravdu kvalitních a krásných plavek, které Vám vydrží déle než jednu sezónu.

Kalhotky jsou dámské spodní prádlo s nohavicemi a bez nich. Podprsenky jsou součástí dámského oděvu sloužící k zahalení, podpoře, zvýraznění nebo modelaci tvaru a velikosti prsů. Současné erotické prádlo zahrnuje pestrou škálu typů. Volné košilky s úzkými ramínky, nosí obvykle ženy.

Lesk luxusních plavek

U luxusních plavek nemusíte mít obavy, že by Vám na sluníčku či pobytu ve chlorované vodě vybledly barvy, roztrhl se materiál či se plavky vytahaly. Navíc tyto plavky rychle schnou, jsou velice pohodlné a umí krásně vytvarovat a zpevnit Vaše prsa a zadeček. Kvalitní plavky jsou vyráběny nejčastěji z patentovaného vlákna Lycra, polyamidu a různých dalších přídavných materiálů, které zaručují pevnost, elasticitu a rychleschnoucí schopnost plavek. Luxusní plavky se také mohou chlubit elegantním zpracováním, výraznými barvami a opravdu originálními střihy – jestliže si tedy chcete vytvořit vlastní osobitý styl, vybočit z davu dam oblečených do tradičních plavek a získat nové sebevědomí, zkuste si pořídit luxusní plavky s netradiční barevnou kombinací či opravdu zajímavým střihem.

Tanga je část oděvu zakrývající genitálie. Tento typ oděvu, používaný jako spodní prádlo nebo plavky, nezakrývá hýždě a v zadní části je proto minimální množství tkaniny. Mezi pánské spodní prádlo řadíme trenýrky, boxerky, slipy. Spodní prádlo je druh oblečení, které je v přímém kontaktu s pokožkou a je obvykle zakryto vrchním oblečením.

Victoria’s Secret, Gucci i Prada

Luxusní plavky si v dnešní době můžete pořídit kromě v klasických obchodních domech a buticích také v eshopech, kde často můžete výrazně ušetřit. U výběru luxusních plavek je především důležité jejich pečlivé vyzkoušení, výběr správné velikosti a také barvy, která se musí hodit k Vašemu typu pleti. Drahé kvalitní plavky si jistě nebudete pořizovat několikrát do roka, ale budete je nosit třeba i více sezón, takže se vyplatí nechat si poradit zkušeným personálem, plavky si vyzkoušet a vybrat si správný a dobře padnoucí střih. Jestliže tedy letos hodláte investovat do své krásy a pohodlí, můžete se inspirovat například u značek, jako je Victoria’s Secret, Gucci, Obsessive, Lisca, Dior, Prada, Kangaroos a spousta dalších. Jsou to značky, které jsou celosvětově oblíbené, a často se věnují i jiným oblastem než je prádlo: vyrábějí parfémy, kosmetiku či šperky.

Jednodílné plavky

Jednodílné plavky jsou velmi oblíbené již po spoustu let mezi ženami všech věkových kategorií a typů postav. První zmínka o těchto plavkách pochází z Řecka již z roku 1400 př. n. l., kdy ženy začaly nosit dvoudílné oděvy hlavně pro atletické účely. Jednodílné moderní plavky na světlo světa přicházejí ale až počátkem dvacátého století. Jednodílné plavky jsou hodně populární mezi ženami, jež závodně plavou či provozují profesionálně jiný vodní sport, jelikož tento typ plavek pokrývá větší plochu těla a díky své přiléhavosti zmenšuje odpor vody, čímž umožňuje snazší pohyb ve vodě. Kvalitní jednodílné plavky určené na sport jsou v dnešní době vyráběné ze speciálních směsí materiálů – většinou se jedná o materiál na základě polyuretanu (například Lycra, Elastan) či polyamidu (Nylon).

Plavky v jednom kuse i v roce 2010

Díky těmto umělým vláknům plavky dobře přilnou k tělu, jsou pevné, odolné a nevytahají se. Jednodílné plavky ale zajisté využijete i v případě, pokud nejste profesionální plavkyně. Další skvělou vlastností jednodílných plavek totiž je, že skvěle zakryjí jakékoliv nedostatky Vaší postavy. Pokud Vás tedy trápí silnější bříško či boky, jsou pro Vás jednodílné plavky ideální volbou. Nevýhodou je, že ale mohou v dnešní době působit trochu usedle a klasicky. Proto je dobré velkou plochu opticky rozdělit na několik částí pomocí různých barev, vzorů či například velmi módních ozdob a pásků.

I hodně látky je sexy

Pro ženy větších velikostí jsou ideální například svislé proužky, drobné květinové vzory nebo různé rafinované členění, které dokáže odvést pozornost od nedostatků Vaší postavy a opticky ji pěkně vytvarovat. Velice in jsou také různé průstřihy v oblasti zad či bříška a použití zdobných prvků, jako jsou flitry, kamínky, spony či metalické materiály. Originální jednodílné plavky tedy letos určitě využijete jak na sport, tak i na pláži na exotické dovolené.

Dvoudílné plavky

Dvoudílné plavky jsou nejoblíbenějším typem plavek vůbec. Jejich dlouhá historie, střih odkrývající křivky ženského těla (což před pár desítkami let způsobilo hotovou revoluci) a variabilita zpracování z tohoto typu plavek učinila stálici letních kolekcí mnoha světových značek. Nejoblíbenějším typem dvoudílných plavek jsou bikiny, jež charakterizuje často „šňůrkové“ zavazování kolem boků a za krkem (jedná se vlastně o pružný pásek obšitý plavkovou tkaninou) a které byly až do padesátých letech v mnoha zemích zakázané, protože příliš pobuřovaly.

Tanga i g-string

Pro ty odvážnější jsou tu v dnešní době tanga bikiny, G-string (spodní díl vypadá jako tanga, ale chybí klasický trojúhelníček plavkové látky a místo něj jsou jenom šňůrky) či například odvážné mikrokiny, na kterých moc látky nenajdete. Velice oblíbené jsou také dvoudílné plavky s nohavičkovým spodním dílem, tankiny (vršek připomínající tílko) či šortky. Dvoudílné plavky se příliš nehodí na sportovní plavání, ale díky minimálnímu množství látky je využijete, hlavně pokud se chcete pěkně opálit. Pokud si navíc vyberete správný střih, pěkně Vám zpevní a pozvednou prsa a vytvarují zadeček. Bikiny, odvážné mikrokiny či tanga se ale nehodí pro každého. Jestliže Vás trápí větší zadeček, vsaďte na nohavičkový spodní díl, větší bříško zase hezky zakryjí tankiny a pro ženy se silnějšíma nohama se hodí vzdušné pareo, které se uváže kolem boků a vypadá jako sukně.

Barvy a vzory

Dvoudílné plavky najdete díky jejich oblíbenosti po celém světě v nabídce každé značky, jež se zabývá prodejem plavek. Stačí se tedy podívat po internetu či v obchodních domech a vybrat si ty pravé – letos se můžete odvázat a pořídit si na léto plavky zdobené například štrasovými kamínky, různými průstřihy či barevnými vzory a obrázky, fantazii se opravdu meze nekladou.

Bikiny

Moderní plavky bikiny spatřily světlo světa v roce 1946, kdy Francouz Jacques Heim představil v Cannes revoluční dvoudílné plavky s názvem Atome. O dva měsíce později představil stejný typ plavek (akorát s použitím menšího množství látky) Louis Réard na módní přehlídce v Paříži se sloganem „Bikiny – menší než nejmenší plavky na světě“. Bikiny získaly svoje pojmenování podle části Marshallových ostrovů – atolu Bikini, kde proběhl pár dní před přehlídkou jaderný pokus Spojených států.

Bikiny – jak vznikl název?

Bikiny měly tedy evokovat „atomový výbuch“ v oblasti dámské módy, který šokoval kvůli malému trojúhelníkovému dílu podprsenky a šňůrkovými kalhotkami připomínajícími tanga. Bylo také řečeno, že pravé bikiny se poznají tak, že se dají prostrčit snubním prstýnkem. Kvůli vyzývavosti střihu bikin nesehnal Louis Réard žádnou modelku, která by byla ochotná tyto na tehdejší dobu velice odvážné plavky předvádět, a tak je nakonec představila striptýzová tanečnice Micheline Bernardini. Tyto inovativní plavky vyvolaly vlnu kritiky a trvalo dlouho, než si vydobyly svoje místo na plážích a módních přehlídkách. Například v Itálii, Španělsku či Portugalsku bylo dlouhou dobu zakázáno nosit je na plážích, a dokonce je nemohly mít na sobě ani účastnice Miss World.

Sexy na pláži i ve filmu

Když se ale bikiny objevily později například na herečce Brigitte Bardot ve filmu „A bůh stvořil ženu“ či Ursule Anders v bondovce „Dr. No“, způsobily hotový boom. Od té doby se bikiny začaly rozšiřovat po celém světě a dnes málokterá žena nemá ve svém šatníku alespoň jedny sexy bikiny. Bikiny během let své existence získaly také mnoho nových (a často velice odvážných) variant – pro příklad zmiňme tankiny, monokiny, V-kiny, mikrokiny, G-string či tanga. Jestliže se můžete chlubit pěknou postavou, klidně si pořiďte pěkné vyzývavé bikiny, ve kterých se krásně opálíte a budete vypadat sexy.


Reklama:

Vaši erekci podpoří kvalitní vakuové pumpy. Kvalitní vibrátor, který nezklame.
Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!